Časte otázky od našich zákazníkov

 1. Vykonávate kurzy a školenia na splátky ? Túto možnosť neposkytujeme ani to neplánujeme.
 2. Vykonávate kurzy a školenia cez RE-PAS ?  Túto možnosť už neposkytujeme ani to neplánujeme.
 3. Termíny kurzov sú orientačné alebo záväzné ? Termíny zverejnené na našej stránke sú VŽDY aktuálne a platné!
 4. Je prihláška záväzná ? Ak ste už prihlásený a viete, že prísť nemôžete, informujte nás o Vašej neúčasti (aspoň SMS-kou). Na základe Vašej prihlášky Vás pred kurzom vždy telefonicky kontaktujeme. Privítali by sme, dvíhanie hovorov ( zelené tlačidlo na mobilnom telefóne ) a odpovedanie na sms správy, ak sa s Vami snažíme spojiť. Vaše najčastejšia odpoveď, ktorá vždy pobaví : „ CHCEL SOM VÁM PRÁVE VOLAŤ“ 
 5. Máte pobočku aj v inom meste ako Nitra ? Inú pobočku nemáme a zatiaľ ani neplánujeme z dôvodu, že väčšina kurzov je jednodňových. Cestujú k nám zákazníci z rôznych častí Slovenska a zahraničia.
 6. Potrebujem k základnému školeniu aj potvrdenie od lekára ? Áno potrebujete. Ku každej profesii zvlášť lekárske potvrdenie, nie staršie ako 6 mesiacov, že ste spôsobilí napr.:

  Po vyplnení online prihlášky, Vám na Vami zadaný e-mail príde aj tlačivo pre potvrdenie spôsobilosti.

 7. Ktorý lekár mi potvrdí tlačivo o spôsobilosti ? Váš obvodný lekár.
 8. Potrebujem k základnému školeniu alebo potvrdenie od obvodného lekára ak :
  • som vodič z povolania ? mám vodičský preukaz typu C ? áno, potrebujete. Vodičský preukaz s tým nemá nič spoločné.
  • som absolvoval zdravotnú prehliadku minulý rok…. ? áno, potrebujete. To, že ste vodičom z povolania Vás neoprávňuje obsluhovať napr. stavebný stroj, či motorový vozík.
  • som absolvoval zdravotnú prehliadku minulý rok…. ? áno, potrebujete. Čítajte bod 6.
 9. Kde Vás nájdeme v Nitre ? Nie sme navigácia, je zložité niekoho navigovať, ak ani sami veľakrát neviete kde sa nachádzate. Tu nájdete presnú adresu a tiež fotky budovy kde nás nájdete : Tu nás nájdete
 10. Stratil som doklady ( ukradli mi ich ) – pošlite mi duplikát. Duplikáty preukazov a dokladov vieme vystaviť, len v prípade, že daná osoba absolvovala u nás základné školenie !  Vždy je potrebné kontaktovať spoločnosť ( školiace stredisko ), ktorá Vám daný preukaz alebo doklad vydávala. Neexistuje na Slovensku žiadna databáza všetkých vydaných preukazov a dokladov. Každá spoločnosť eviduje len svoje vydané preukazy a doklady !
 11. Vykonávate aj základné kurzy na vežové alebo mobilné žeriavy ? Tieto kurzy už neposkytujeme ani to neplánujeme. Vykonávame len opakované školenia a aktualizačnú odbornú prípravu.